Połów gruntowy w lutym w wodzie stojącej.

MarcinW

Połów gruntowy w lutym w wodzie stojącej.

Postautor: MarcinW » 17 lut 2018, 15:22

Witam. Jestem początkującym wędkarzem i mam do was pytanie. Co sądzicie o połowie z gruntu w stawie w tak specyficznym okresie jakim jest miesiąc luty a temperatura oscyluje w okolicach 0 C. Oczywiście lodu już nie ma ale aura jeszcze zimowa? Czym taki połów ma sens czy lepiej jednak wybrać spławik? No i ewentualna prośba o jakieś porady co do połowu w okresie przełomu zimy z wiosną.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Łukasz Grabiec

Re: Połów gruntowy w lutym w wodzie stojącej.

Postautor: Łukasz Grabiec » 22 lut 2018, 10:29

Witam
Osobiście poczekał bym na cieplejsze dni jednak nie mówię że nie ma to sensu jeżeli łowisko nie jest skute lodem. Zawsze jest szansa na połowienie w takich warunkach ale wymaga to dużej cierpliwości i wprawy ponieważ ryby żerują zdecydowanie słabiej. Zestaw powinien być odchudzony na maxa. W internecie jest sporo artykułów na ten temat. Ja czekam na wiosnę ;)
Pozdrawiam
Kierownik sklepu Wedkarski.com (Gdańsk), wiodące metody: wędkarstwo brzegowo-plażowe (surfcasting). Inne: wszelakie metody gruntowe w wodach śródlądowych (feeder, picker) oraz spinning w rzekach górskich i nie tylko.

MarcinW

Postautor: MarcinW » 22 lut 2018, 20:21

Dzięki za rzeczową poradę. Ja też jednak poczekam do wiosny bo jednak niestety....zima trzyma mocno i z prognoz wynika że taki stan rzeczy jeszcze trochę potrwa.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Łukasz Chmielewicz

Re: Połów gruntowy w lutym w wodzie stojącej.

Postautor: Łukasz Chmielewicz » 24 lut 2018, 13:00

No chyba, że mieszkasz np. w Koninie lub gdziekolwiek gdzie jest dostęp do tzw. "ciepłych kanałów" :D tam faktycznie można połapać niezależnie od pory roku ;)
Specjalista ds. sprzedaży, były członek klubu wędkarstwa sportowego "Esox" Gdańsk, v-ce mistrz okręgu gdańskiego w dyscyplinie spinningowej, wiodące metody: spinning, miłośnik połowu kleni i jazi.

Wróć do „Tematy ogólne”