Strona 1 z 1

Początki łowienia

: 15 mar 2018, 14:18
autor: criss20ster
Witam. Nie wiem czy to dobry dział. Za co przepraszam z góry. Problem mam taki że chciałbym sobie połowić rybki i się obeznać w tym temacie lecz z tego co się dowiaduje nie jest to takie proste jak by się wydawało. Kiedyś za małolata łowiłem brało się robaka wędkę spławik i szło się łowić. Lecz od tamtego czasu dużo się zmieniło jeśli chodzi o metody łowienia , pytam dlatego że chcąc wyrobić sobie kartą i legalnie łowić bez przypału itd trzeba określić jakim sposobem można łowić a wiadomo nie wszędzie można łowić tylko na daną metodę.

Dlatego zwracam się do Was o pomoc w celu wyjaśnienia mi i nakierowania co i jak to wygląda jeśli chodzi o wyrobienie karty jak i sposobów łowienia(czym one się różnią)


Pozdrawiam
Krzysztof

Re: Początki łowienia

: 21 mar 2018, 12:51
autor: Łukasz Chmielewicz
Witam,

Odnoście wyrobienia karty wędkarskiej wszystkie niezbędne informację znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=5&t=107

Jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie dotyczące metod wędkarskich to temat na grubą książkę :D W pierwszej kolejności należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolimy sobie usiąść w fotelu, zarzucić wędki i czekać na branie czy też może wolimy aktywnie szukać ryb przemieszczając się z miejsca na miejsce. Jeżeli chodzi o ten pierwszy sposób to wyróżniamy metody spławikowe (bat, tyczka, odległościówka, bolonka) i gruntowe (feeder, method feeder, picker itd.). Generalnie są to metody, których używamy do łowienia ryb spokojnego żeru (płoć, leszcz, lin, karaś, karp itd.).
W przypadku gdy jednak wolimy poszukać aktywnie ryb w łowisku to warto zainteresować się spinningiem lub metodą muchową. Są to metody służące głównie do łowienia ryb drapieżnych (szczupak, sandacz, okoń, pstrąg itd.) na przynęty sztuczne.

To tak w baaaaardzo dużym skrócie ;)