brania ryb

LisekK

brania ryb

Postautor: LisekK » 04 cze 2017, 15:59

Od jakich czynników zależą brania ryb, kiedy najlepiej?

Awatar użytkownika
Łukasz Chmielewicz

Re: brania ryb

Postautor: Łukasz Chmielewicz » 05 cze 2017, 15:41

To pytanie chyba najlepiej byłoby skierować do ichtiologa. Może mamy jakiegoś na forum? Na pewno jest wiele różnych czynników, które determinują intensywność żerowania ryb. Moim zdaniem przede wszystkim temperatura i natlenienie wody ma na to duży wpływ. Dla przykładu kiedyś zauważyłem na jednym z małych pomorskich jeziorek, na którym swego czasu często wędkowałem, że ryby zdecydowanie lepiej reagowały na przynęty w wietrzną pogodę.
Specjalista ds. sprzedaży, były członek klubu wędkarstwa sportowego "Esox" Gdańsk, v-ce mistrz okręgu gdańskiego w dyscyplinie spinningowej, wiodące metody: spinning, miłośnik połowu kleni i jazi.

SylwekA

Postautor: SylwekA » 11 sty 2018, 16:10

Mało biorą przy pełni księrzyca

Awatar użytkownika
Łukasz Grabiec

Re: brania ryb

Postautor: Łukasz Grabiec » 12 sty 2018, 10:01

Z tym księżycem często się sprawdza ;)
Osobiście zauważyłem że po burzy ryby dostają bzika i bardzo często żerują dużo lepiej
Kierownik sklepu Wedkarski.com (Gdańsk), wiodące metody: wędkarstwo brzegowo-plażowe (surfcasting). Inne: wszelakie metody gruntowe w wodach śródlądowych (feeder, picker) oraz spinning w rzekach górskich i nie tylko.

Wróć do „Metody wędkarskie”