spinning marzec kwiecień

stelmach

spinning marzec kwiecień

Postautor: stelmach » 28 mar 2018, 22:33

witajcie ,jestem wędkarzem o małym stażu (około rocznym) i chcialbym sie zapytac doswiadczonych bardziej ,czy warto teraz polować na okonie i szczupaki na kanałach miejskich. M.in. jak we Wrocławiu.
czy te ryby żerują czy mają letarg zimowy ?
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Łukasz Chmielewicz

Re: spinning marzec kwiecień

Postautor: Łukasz Chmielewicz » 29 mar 2018, 7:36

Cześć,
Nie wiem jak jest w Twoim okręgu (może jest inaczej?), ale generalnie obydwa gatunki są obecnie objęte okresem ochronnym.
Pozdrawiam
Specjalista ds. sprzedaży, były członek klubu wędkarstwa sportowego "Esox" Gdańsk, v-ce mistrz okręgu gdańskiego w dyscyplinie spinningowej, wiodące metody: spinning, miłośnik połowu kleni i jazi.

w?dkarz

Postautor: w?dkarz » 01 kwie 2018, 22:18

Ogólnie można łowić okonie i szczupaki nawet jeśli mają okres ochronny.Można łapać ale nie wolno zabierać podrawiam!!!

Awatar użytkownika
Łukasz Chmielewicz

Re:

Postautor: Łukasz Chmielewicz » 17 maja 2018, 14:19

usa1522620979 pisze:Ogólnie można łowić okonie i szczupaki nawet jeśli mają okres ochronny.Można łapać ale nie wolno zabierać podrawiam!!!

Może i można tylko po co? Okres ochronny jest po to, aby ryba mogła się w spokoju wytrzeć. Ryba w okresie ochronnym jest jak kobieta w ciąży - należy jej się najwyższy szacunek i ochrona. Jeżeli ktoś celowo i świadomie łowi ryby objęte ochroną to nie musi ich zabierać - dla mnie osobiście i tak jest kłusolem.

Pozdrawiam.
Specjalista ds. sprzedaży, były członek klubu wędkarstwa sportowego "Esox" Gdańsk, v-ce mistrz okręgu gdańskiego w dyscyplinie spinningowej, wiodące metody: spinning, miłośnik połowu kleni i jazi.

Wróć do „Tematy ogólne”